Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

Викрили махінації з бюджетними грошима: у школи Вінницького району купили котли за завищеними цінами

Викрили махінації з бюджетними грошима: у школи Вінницького району купили котли за завищеними цінами

 Однією із найрозповсюджених схем заволодіння бюджетними коштами, є умисне завищення вартості товарів та матеріалів, які використовуються при будівництві, ремонтові об'єктів державної та комунальної форми власності.

Про це під час брифінгу, розповів перший заступник прокурора Вінницької області Руслан Нікітчин. Інформує прес-служба прокуратури Вінниччини.

Нормативно-правовими актами, заборонено збільшувати вартість матеріалів підрядником від ціни їх закупівлі останнім.

З метою «обходу» норм законодавства підрядники залучають до злочинних схем підконтрольних їм суб'єктів господарювання, які викуповують матеріали по значно нижчим цінам та, у подальшому, перепродують їх підрядникам вже за ціною значно вищою.

«Довести злочинну змову у такій ситуації вкрай важко. Крім того, злочинці фактично не перевищують суми грошових коштів, передбачених кошторисною документацією», - сказав Руслан Нікітчин. 

Але прокуратура Вінницької області скерувала до суду обвинувальний акт за обвинуваченням директора приватного підприємства та його пособника фізичної-особи підприємця у вчинені злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до договору, укладеного з відділом освіти Вінницької районної державної адміністрації, це підприємство мало провести реконструкцію котелень з встановленням твердопаливних котлів у трьох сільських школах Вінницької області. 

Так, керівник приватного підприємства, маючи на меті привласнити бюджетні кошти, шляхом завищення вартості трьох твердопаливних котлів, здійснив їх придбання у одного із підприємств за відпускною ціною 178 тис. грн, через підконтрольну та пов’язану з ним фізичну особу - підприємця, який до того ж одночасно обіймав посаду юриста на його підприємстві. Далі фізичною особою-підприємцем ці котли продано офіційно приватному підприємству вже за 556 тис. грн, яке у свою чергу, з метою уникнення порушення вимог законодавства, встановило їх у школах за такою ж ціною. Відповідно, різниця у сумі 378 тис. грн, яка мала залишитися у бюджеті, опинилася в руках у правопорушників.

Руслан Нікітчин зауважив: «Розкрити цю схему нам допоміг комплекс негласних слідчих дій. У ході проведення яких, при фіксації телефонних розмов фігурантів, отримано всю необхідну доказову інформацію, яку у подальшому повністю підтверджено вилученою під час досудового розслідування документацією».  

Перший заступник прокурора області навів й інші приклади: «У аналогічний спосіб розкрито заволодіння бюджетними коштами у сумі 100 тис. грн директором товариства з обмеженою відповідальність при встановленні твердопаливних котлів у школі с. Пултівці Вінницької області. Обвинувальний акт щодо нього та відповідного пособника направлено до суду у березні 2018 року за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 та  ч. 1  ст. 366 КК України".

Ще приклад. Бюджетними коштами у сумі 936 тис. грн заволодів приватний підприємець, шляхом завишення вартості закупленого за кордоном матеріалу для бігових доріжок одного з стадіонів м. Вінниці. Отримані докази в результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій, тимчасових доступів  та експертиз, надали можливість повідомити про підозру вказаній особі за ч. 5 ст. 191 КК України. Обвинувальний акт в суді.

Вiнниця.info

  Материалы по теме
Цены в Виннице

 МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4

 
 
  Новости в удобном виде
time:1582857546.5346