Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

У Вінниці представники ОПОРи розповіли про тенденції виборчого процесу в області

У Вінниці представники ОПОРи розповіли про тенденції виборчого процесу в області

 Агітаційна кампанія після офіційної реєстрації кандидатів у Президенти України стала активнішою: візити в населені пункти, зустрічі з виборцями, збільшення кількості агітаційних наметів, білбордів та сітілайтів. А серед найпоширеніших порушень – агітація без вихідних даних.

Про це Вiнниця.info повідомляє Громадянської мережі ОПОРА, за підсумками прес-конференції 26 лютого у Вінниці.

За словами координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталії Величко, від початку виборчої кампанії Вінниччина є не досить «популярним» регіоном щодо візитів кандидатів у Президенти.

«Протягом січня область відвідав лише один (на той час потенційний) кандидат у Президенти Петро Порошенко. Протягом лютого на Вінниччині побували кандидати у Президенти Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Олександр Мороз», – зазначила Наталія Величко.

Винница.info: У Вінниці представники ОПОРи розповіли про тенденції виборчого процесу в області 

Найпоширенішими серед зафіксованих спостерігачами ОПОРИ порушень є агітація без вихідних даних. Зокрема, в селі Уладівка Літинського району у відділенні Ощадбанку було виявлено газети та листівки без вихід них даних, які є агітаційними матеріалами за кандидата у Президенти України Андрія Садового. У Вінниці в наметах розповсюджували календарі на користь кандидатів Андрія Садового та Руслана Кошулинського, які теж були без вихідних даних. У наметах розповсюджувались і агітаційні матеріали без відповідного маркування за Дмитра Добродомова. Білборди та сітілайти без вихідних даних розміщувалися на користь Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Олега Ляшка, Андрія Садового та Сергія Капліна.

Як розповіла комунікаційниця Громадінської мережі ОПОРА у Вінницькій області Галина Сегеда, тенденцією цієї виборчої кампанії є збір персональних даних виборців. Так, у січні вмісті Шаргород ще до реєстрації Олега Ляшка кандидатом у Президенти в районному осередку Радикальної партії Олега Ляшка мешканцям пропонували заповнити анкету, аби безкоштовно отримувати газету «Слово Ляшка». З 15 лютого в агітаційних наметах з написом «Ми йдемо своїм шляхом! Петро Порошенко» мешканцям пропонують заповнити анкету прихильника та збирають персональні дані.

«В обох випадках анкети містили згоду на обробку персональних даних, це означає, що такі персональні дані отримуються від громадян без порушень закону», – зауважила Галина Сегеда.

Винница.info: У Вінниці представники ОПОРи розповіли про тенденції виборчого процесу в області

На Вінниччині розпочали роботу 8 окружних виборчих комісій. Шість ОВК – №12, 13, 14, 15, 16 та 17 – провели перші засідання вчасно. Ще дві ОВК – №12 та №18 – також вчасно розпочали свої засідання, але змушені були зробити перерву, аби наступного дня склала присягу така кількість членів ОВК, яка необхідна для набуття комісією повноважності.

Проте уже зараз можна прогнозувати, що персональний склад ОВК, сформованих 18 лютого 2019 року, зазнає суттєвих змін.

Також під час прес-конференції представники ОПОРИ нагадали про можливість тимчасово змінювати місце голосування. Для цього потрібно:

  • до 25 березня включно прийти до органу ведення Реєстру виборців;
  • написати заяву про тимчасову зміну місця голосування, мати з собою паспорт та документ, що підтверджує потребу в зміні місця голосування;
  • отримати посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування;
  • 31 березня проголосувати на новій дільниці, яка вказана у посвідченні;
  • якщо буде призначений другий тур виборів – повторно подати заяву.

Нагадаємо, у Вінницькій області станом на 25 лютого зафіксовано 79 повідомлень про порушення виборчого законодавства. Порушено два кримінальних провадження за фактами підкупу виборців та вчинення хуліганства.

Вiнниця.info, фото – ГМ ОПОРА

  Материалы по теме
Цены в Виннице

 МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4

 
 
  Новости в удобном виде
time:1585463986.3736