Уважаемый пользователь! Вы используете устареший браузер. Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами. Чтобы сделать прибывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе Internet Explorer 8.
Новости Винницы

8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

 Понад 8000 студентів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова не відвідує навчання. До 4 березня там вимушені канікули через спалах кору. За останні місяці в університеті ця хвороба вразила 70 осіб. У тому числі викладацький склад. Один зі студентів помер від ускладнень корової пневмонії.

Зазвичай, у цю пору в медичного університеті тисячі студентів. Але не сьогодні. У всіх аудиторіях кафедри анатомії взагалі порожньо. Вздовж коридору одиноко крокує чоловік у білому

«В історії університету велика рідкість, коли у нас так тихо», -  зауважує Віталій Тихолаз, завідувач цієї кафедри.

Ця «тиша» тут триватиме до 4 березня. Адже через спалах кору керівництво університету на 9 днів призупинило навчальний процес.

Винница.info: 8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

«На сьогоднішній день у нас перехворіло рівно 70 осіб. Захворювання, як правило, перебігало у легкій формі. Були і дорослі. Тобто, мова йде за викладачів. Слід зауважити те, що саме першою захворіла викладач. Вона вже одужала», - розповідає проректор з лікувальної роботи Вінницького Національного медичного університету імені Миколи Пирогова Василь Погорілий. 

Призупинення навчального процесу проректор не пов’язує із смертю одного із студентів, який помер від корової пневмонії. 

«Коли у нас виник перший епізод, ми вже тоді запровадили насамперед санітарно-гігієнічний режим. Він полягав у дотриманні вимог до приміщень - прибирання, провітрювання, запобігання контакту. Це було ще у жовтні місяці. Тоді ми призупинили спілкування в лікарнях студентів з пацієнтами. Це не пов’язано випадком, який трапився із студентом нашого університету. Хоча документи, які надали батьки, свідчать про те, що Сергій мав щеплення у 1 рік та 6 років. Тобто, отримав профілактику захворюваності на кір. Але, опору організму різної патології не існує. Найвищій захисний елемент виникає у тих, хто на кір вже перехворів. Повторно студенти також хворіють. Але патологія протікає вже у легкій формі», - зауважує Василь Васильович.   

Винница.info: 8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

Погорілий також наголошує, спалах кору у навчальному закладі не треба порівнювати з епідемією.

«Це не епідемія, а саме спалах, найчастіше, серед студентів старших курсів – 4,5, та 6-х курсів. Мова йде за те, що саме це та категорія студентів, найбільше спілкується на практичних заняттях з пацієнтами у лікувальних закладах. Саме це стало однією з причин того, що стався спалах. Для запобігання контакту та зменшення вірогідності захворюваності, ректоратом було прийняте рішення розмежувати студентів і тимчасово призупинити навчання. Як для українських, так і іноземних громадян. Цей термін становить 9 днів. Цього достатньо. Зараз захворюваність на кір дещо знизилась. У нас зросла вакцинація», - продовжує проректор.

Хоча навчальний заклад студенти не відвідують, навчання триває у режими онлайн, дистанційно.

«Ми зробили таким чином, що всі матеріали, які пов’язані з заняттями, у повному обсязі вивішені на сайті університету та сайтах кафедр. По суті, це елементи дистанційного навчання. Тому, вони не відірвані від навчального процесу. Єдине, чого немає, це контакту з пацієнтами», - підкреслює Василь Васильович й додає, масові щеплення у навчальному закладі розпочалися з 4 грудня.

На сьогоднішній день майже всі студенти вакциновані.

«Залишилося 24 особи. Котрі не отримали щеплення. А точніше, яким показане щеплення, але вони його не отримали у зв’язку з протипоказами. А саме, вірусна інфекція, хронічні захворювання. Коли одужають, обов’язково отримають щеплення», - говорить Василь Погорілий.  

Серед тих студентів, хто захворів на кір, жодного студента-іноземця. Але вони також проходять вакцинацію.

Винница.info: 8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

Винница.info: 8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

Винница.info: 8 тисяч студентів Вінницького медичного університету на вимушених канікулах через кір

Вiнниця.info

  Материалы по теме
Цены в Виннице

 МОНІТОРИНГ ЗДІЙСНЕНО МЕТОДОМ КОНТРОЛЬНОЇ ЗАКУПІВЛІ, У МІСЦЯХ ПРОДАЖУ:AТБ, пр. Юності, 51, ЕКО-маркет пр. Юності, 18, Сільпо, вул. Келецька, 105, Фуршет, вул. Е. Пікуса, 1-а , Ринок «Урожай», вул. Пирогова, 50 а, Ринок, вул. Некрасова, 4

 
 
  Новости в удобном виде
time:1582871579.9396